2004-12-09

Linux Başarı Ödülleri 3 yarışmasında finalistler

Linux Başarı Ödülleri 3 yarışmasında finalistler belli oldu. CETURK Geliştirme Ekibinden Özkan KIRIK'ın geliştirdiği NetUstad projesi de finale kalan projeler arasındaydı. Özkan'ı, Özkanın beraber çalıştığı EnderUNIX takımından istanbulX projesi ile finalist olan Barış ŞİMŞEK, N.Ersen ŞİÇECİ, Halil DEMIREZEN, Hasan CİVELEK ve diğer finalist proje sahibi arkadaşları(isimlerini bilmediğim için yayınlayamadım) tebrik ederek, başarılarının devamını diliyorum.

Finale kalan projeler:
 • NetUstad : Ağ yönetimini kolaylaştırmak, kullanıcıdan kaynaklanabilecek yazım hatalarını en aza indirgemek ve ağ servislerini birarada yönetmek için geliştirilen bir yazılımdır. (Özkan KIRIK)
 • Muhasebeci : Linux işletim sistemi için geliştirilen, stok, cari, kasa, banka, çek-senet ve genel muhasebe özelliklerine sahip muhasebe uygulamasıdır.
 • VoIPong : Bağlı olduğu ağda, bütün trafiği görebilen bir noktaya konuşlandıgında o anda online olan bütün VoIP cağrılarını tespit ve takip edebilen ayrıca bu cağrıları kaydedebilen VoIP uygulama yazılımıdır.
 • istanbulX : Herhangi bir dağitımı kendine temel almadan, kendine özel dosya sistemi, yazılım yönetim sistemi ve araçları içeren bir işletim sistemi platformudur. (Barış ŞİMŞEK, N.Ersen ŞİŞECİ, Hasan CİVELEK)
 • B2B : B2B sunucu, kendi içinde işleyiş yapısını düzenlemiş bir kurumun dış dünyaya açılmasını, elektronik olarak döküman alışverişi/dönüşümü yapabilmesini sağlayan bir uygulamadır.
 • MobilCRM : Java teknolojisi ile geliştirilmiş, PDA ve PC modülleri bulunan platformdan bağımsız CRM uygulaması.
 • Hiç yorum yok:

  .::YASAL UYARI::.

  ©2004-2016 Mehmet GÜZEL, http://www.mehmetguzel.net/ & http://www.mehmetguzel.com/

  Site içeriği kaynak gösterilmek koşuluyla yayınlanabilir. Yazılan yazı ve yorumlar sadece yazı ve yorum sahiplerini bağlar.