2007-04-22

Ş.Urfa-İstanbul Uçak Sefer Saatleri

Merhaba Arkadaşlar,

Bir süredir THY Urfa'dan çıkışlı İstanbul seferlerini gece 23:25 ve 23:55 e aldı. Bu saatte Urfadan İstanbula gelen bir kişi gece 01:25 veyahut 01:55 gibi çok geç saatlerde İstanbul'da oluyor. Konuyu Ömer Kapaklı "THY Urfa'yı Hesaba Almıyor" ile gündeme getirmişti.

THY nin uçak saatlerini insanların İstanbul'da gidecekleri yerlere metro, tramvay, otobüs ve diğer ulaşım araçlarını bulabilecekleri saatlere ayarlaması için hep birlikte birlik olup başta THY yönetimine, ulaştırma bakanlığına, Ş.Urfa milletvekillerine, valisine, belediye başkanına ve diğer tüm ileri gelen sivil toplum kuruluşları ve kişilere konu ile ilgili maillerimizi atalım. Bu konuda da birlik olabileceğimizi, birlik olup bu konuda istediğimizi alabileceğimizi gösterelim.

Tüm Urfalıları ve Urfa'ya gidip gelenleri bu duyuruma çağırıyorum. Uçuş saatlerinin makul saatlere alınması için mail/telefon ve tüm iletişim araçlarını kullanalım. Konu ile ilgilenecek herkese şimdiden teşekkürler.

Not: 7 Nisan 2007 de Sanlıurfa.com'da yayınlamıştım.

Dipnot : Şu an itibariyle İstanbul-Şanlıurfa 07:05 ve 19:35 ile ; Şanlıurfa-İstanbul 09:40 ve 22:30 direk uçuşları bulunuyor. Bunun yanından Ankara aktarmalı günde 3 ayrı sefer daha oluyor. Bu konuyu merak edenlere duyurulur(Güncelleme: 07 Şubat 2010).

Destek Olun: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Şanlıurfa'ya Uçmanın Vakti Gelmedi mi?

1 yorum:

Mehmet GÜZEL dedi ki...

Konu ile ilgili Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan'dan açıklama geldi:
Sayın Kaplan "THY'nin düzenlediği seferlerin saatlerinin uygun olmadığını söyleyenlerle hemfikiriz." dedi. Mahmut Kaplan, kente çekmeye çalıştıkları yatırımların gerçekleştirilmesi için yatırımcıların ile gelip gitmelerinde havayolu ulaşımının önemine işaret etti. Kaplan şöyle konuştu: "Bilindiği üzere Şanlıurfa'dan Ankara'ya haftada 5, İstanbul'a ise her gün sefer yapılmaktadır. Şanlıurfa mevcut havaalanı şartları sebebiyle seferler, THY filosunda 2 adet ile kısıtlı olan A-319 tipi uçaklar ile icra edilebilmektedir. 2 adet A-319 uçak imkanı ile Şanlıurfa'ya ilaveten Elazığ, Kahramanmaraş, Adıyaman, Erzincan, Ağrı gibi illere A-319 bağımlılığı olan seferler uygulanmaktadır. Bu bakımdan söz konusu meydanlar arasında gece uçuşu yapılabilen yegane meydan Şanlıurfa Havaalanı olduğu için gece saatleri programlanmıştır. A-319 uçuş programının yoğunluğu sebebiyle maalesef saatlerin öne alınması esnekliği de halihazırda bulunmamaktadır. Ancak, GAP Havalimanı'nın devreye girmesi akabinde uçuş saatleri yolcuların tercihleri dikkate alınarak revize edilecek."

.::YASAL UYARI::.

©2004-2024 Mehmet GÜZEL, www.mehmetguzel.net

Site içeriği kaynak gösterilmek koşuluyla yayınlanabilir. Yazılan yazı ve yorumlar sadece yazı ve yorum sahiplerini bağlar.